חיתוך צורני

חיתוך צורני, הוא תהליך מדויק מאוד, המאפשר ליצור צורות מורכבות בחומרים שונים. בעבר נדרשה תבנית מוכנה מראש, על מנת שהמכונה תעתיק את צורתה. אך כיום חיתוך צורני בלייזר, הפך את העבודה לקלה ומדוייקת, מהמחשב לחיתוך. מה שהופך אותו לבחירה ראשונה למגוון יישומים, כמו מדבקות ויניל, דפים, קאפות ועוד.

 

בנוסף, מכיוון שהלייזר קיצר תהליכים בעבודת חיתוך צורני, מחיר התוצרים ירד משמעותית. הלייזר מביא איתו מגוון יתרונות חזקים במיוחד, שעליהם ירחיב מאמר זה.

 

היתרונות של החיתוך הצורני

  • רמת דיוק גבוהה במיוחד: הלייזר מספק תוצאה מדוייקת מאוד, גם בחיתוך צורות מורכבות.
  • מהירות: החיתוך הצורני הוא תהליך מהיר, המאפשר לייצר כמות גדולה של מוצרים בזמן קצר.
  • חומרי גלם שונים: ניתן לחתוך צורנית מגוון חומרים, אם כי רוב בתי הדפוס עובדים רק עם קאפה או נייר.
  • חיסכון כספי: חיתוך צורני בלייזר מאפשר ייצור תוצרים במחיר נמוך במיוחד.

לסיכום, אם בעבר התהליך היה ארוך, קשה ומורכב, כיום מדובר על תהליך מדוייק במיוחד, מהיר, זול, המאפשר עבודה עם חומרים מגוונים.

 

חיתוך קאפה

אנשים רבים, נעזרים לצורך עיצובי קירות, ומיתוג אירועים ועסקים, עם חיתוך צורני. קאפה היא אחד החומרים הנפוצים. אפשר ליצור מוצגים באמצעות חיתוך צורני קאפה, מחיר הקאפה עצמה הוא נמוך במיוחד, כך שהתוצר המוגמר זול אף הוא.

 

את הקאפה קל לתלות על קירות, או להעמיד במקומות שונים. מכיוון שהיא קלת משקל, היא לא מהווה סכנה. לכן אפשר להשתמש בה כאופציה בטיחותית, גם לתלייה מהתקרה בעזרת חוטים שקופים.

 

על מנת להדפיס מוצר בחיתוך צורני, יש לעצב אותו מראש, בתכנה המתאימה לחיתוך צורני כמו אילוסטרייטור, ולשמור אותו בפורמט ייעודי. לכן חשוב לברר מראש בבית הדפוס, את הפרטים הבאים:

  • איזו תוכנה מתאימה לעיצוב קובץ לחיתוך צורני?
  • באיזה פורמט לשמור את הקובץ? 
  • מהו הגודל המקסימלי שניתן לבצע בו חיתוך צורני? (מושפע מיכולות המכשיר ומגודל הקאפה המקסימלי) 

 

העצה שלנו בדפוס הנביאים לקובץ גדול: ניתן לחלק מראש את הקובץ, ולהדפיס בכמה חלקים. לאחר ההדפסה, תוכלו להרכיב את התמונה המלאה מכל החלקים יחד.

 

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואחראי, וייעוץ בכל הנדרש.